FT Leicester City 0 - 1 Aston Villa
FT Newcastle United 1 - 4 Manchester United
FT Sheffield United 1 - 1 Fulham
FT Crystal Palace 1 - 1 Brighton & Hove Albion
FT Tottenham Hotspur 3 - 3 West Ham United
ENGLAND - SKY BET CHAMPIONSHIP
FT Preston North End 0 - 1 Cardiff City
SPAIN - LALIGA SANTANDER
FT Real Betis 0 - 3 Real Sociedad
SPAIN - PRIMERA DIVISION WOMEN
FT Athletic Bilbao 2 - 2 Real Betis Femenino
FT Eibar 0 - 1 Madrid Femenino
FT Huelva 0 - 6 Barcelona
FT Santa Teresa 0 - 2 Atletico Madrid
FT Espanyol 3 - 2 Deportivo La Coruna
FT UD Granadilla Tenerife Sur 2 - 1 Valencia
FT Logrono 0 - 0 Sevilla
FT Real Madrid Femenino 3 - 1 Rayo Vallecano
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP I - GROUP A
FT Deportivo La Coruna 2 - 1 Salamanca CF UDS
FT Unionistas de Salamanca 2 - 0 Compostela
FT Coruxo F.C. 0 - 1 Zamora
FT Racing de Ferrol 2 - 3 Pontevedra
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP I - GROUP B
FT Real Valladolid B 1 - 0 Burgos CF
FT CD Lealtad 1 - 0 CD Covadonga
FT Numancia 3 - 1 Marino Luanco
FT Real Oviedo B 0 - 1 UP Langreo
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP II - GROUP A
FT Real Sociedad B 1 - 0 SD Leioa
FT Arenas Getxo 1 - 1 Athletic Bilbao B
FT Racing Santander 1 - 1 Portugalete
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP II - GROUP B
FT Tudelano 2 - 0 Ejea
FT Club Haro Deportivo 0 - 1 CD Calahorra
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP III - GROUP A
FT Espanyol B 2 - 1 AE Prat
FT Llagostera 0 - 0 FC Andorra
FT Badalona 1 - 0 CE L'Hospitalet
FT Barcelona B 1 - 0 Gimnastic
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP III - GROUP B
FT Atletico Levante UD 0 - 1 UD Ibiza
FT Pena Dep. Santa Eulalia 1 - 0 Villarreal B
FT La Nucia 0 - 0 Orihuela
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP IV - GROUP A
FT Cadiz B 2 - 0 Las Palmas B
FT CD Marino 0 - 1 Linense
FT UD Tamaraceite 0 - 0 San Fernando CD
FT Algeciras 0 - 0 Marbella FC
FT Atletico Sanluqueno CF 1 - 1 Recreativo Huelva
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP IV - GROUP B
FT Sevilla Atletico 0 - 1 UCAM Murcia
FT Linares Deportivo 0 - 0 Yeclano
FT CD El Ejido 2012 3 - 0 Betis Deportivo Balompie
FT Cordoba 1 - 0 Lorca Deportiva
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP V - GROUP A
FT Getafe B 1 - 2 Rayo Majadahonda
FT Atletico Baleares 4 - 0 Internacional de Madrid CF
FT Atletico Madrid B 1 - 0 Poblense
FT Las Rozas CF 1 - 2 Real Madrid Castilla
FT San Sebastian de los Reyes 0 - 1 Navalcarnero
SPAIN - SEGUNDA B: GROUP V - GROUP B
FT Villarrubia CF 0 - 3 Villanovense
FT Melilla 3 - 0 Villarrobledo
FT Socuellamos 1 - 1 CD Badajoz
FT Merida 0 - 1 CF Talavera de la Reina
SPAIN - LALIGA SMARTBANK
FT Girona 1 - 0 Real Oviedo
FT Sporting Gijon 1 - 1 Tenerife
ITALY - SERIE A
FT Roma 5 - 2 Benevento
FT Crotone 1 - 1 Juventus
FT Bologna 3 - 4 Sassuolo
FT Spezia 2 - 2 Fiorentina
FT Torino 2 - 3 Cagliari
FT Udinese 3 - 2 Parma Calcio 1913
ITALY - SERIE C: GROUP A
FT Giana Erminio 1 - 1 Alessandria
ITALY - SERIE C: GROUP C
FT Teramo 2 - 0 Casertana
FT Virtus Francavilla 0 - 1 Catania
ITALY - CAMPIONATO PRIMAVERA 1
FT Sassuolo Primavera 2 - 2 Lazio Primavera
FRANCE - LIGUE 1
FT Lille 4 - 0 Lens
FT Marseille 3 - 1 Bordeaux
FT Strasbourg 2 - 3 Lyon
FT Angers 1 - 1 Metz
FT Monaco 1 - 1 Montpellier
FT Nantes 3 - 1 Brest
FT Saint-Etienne 1 - 3 Nice
PORTUGAL - PRIMEIRA LIGA
FT Rio Ave 0 - 3 Benfica
FT SC Braga 2 - 1 Nacional
FT Sporting CP 2 - 2 FC Porto
FT Belenenses SAD 0 - 0 Moreirense
FT Pacos de Ferreira 2 - 1 Santa Clara
FT Farense 3 - 3 Famalicao
PORTUGAL - SEGUNDA LIGA
FT Academica 2 - 1 Penafiel
FT Academico Viseu 0 - 2 Cova da Piedade
FT Sporting Covilha 2 - 2 Vilafranquense
BELGIUM - JUPILER LEAGUE
FT Anderlecht 2 - 2 Oud-Heverlee
FT Standard Liege 1 - 1 Club Brugge
FT Zulte Waregem 1 - 3 Royal Antwerp
FT Royal Excel Mouscron 0 - 2 Eupen
FT Genk 2 - 1 Sporting Charleroi
BELGIUM - FIRST DIVISION B
FT Lierse Kempenzonen 0 - 2 Union St.Gilloise
FT Lommel 1 - 1 Westerlo
FT RWD Molenbeek 3 - 4 RFC Seraing
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
FT Columbus Crew 3 - 1 New York City FC
FT New York Red Bulls 1 - 1 Orlando City
FT FC Cincinnati 1 - 2 DC United
FT Toronto FC 1 - 0 Atlanta United
FT Minnesota United 2 - 2 Houston Dynamo
FT Portland Timbers 1 - 1 Los Angeles FC
FT LA Galaxy 1 - 0 Vancouver Whitecaps
FT San Jose Earthquakes 0 - 0 Seattle Sounders FC
USA - USL: LEAGUE ONE
FT Greenville Triumph SC 1 - 2 Union Omaha
BRAZIL - SERIE A
FT Corinthians 1 - 5 Flamengo
FT Internacional 2 - 0 Vasco da Gama
FT Bragantino 2 - 0 Sport Recife
FT Fortaleza 2 - 0 Palmeiras
FT Atletico GO 1 - 1 Athletico Paranaense
FT Coritiba 1 - 2 Santos FC
FT Fluminense 2 - 2 Ceara
FT Sao Paulo 0 - 0 Gremio
BRAZIL - SERIE B
FT Parana Clube 0 - 0 Sampaio Correa
BRAZIL - SERIE C: GRP A
FT EC Jacuipense 3 - 1 Imperatriz
FT Paysandu 0 - 0 Vila Nova
BRAZIL - SERIE C: GRP B
FT Boa Esporte Clube 2 - 0 Criciuma
FT Brusque 1 - 0 Sao Bento
FT Londrina EC 3 - 2 Ypiranga RS
BRAZIL - PAULISTA A3: PLAY-OFF
FT Nacional SP 0 - 0 EC Noroeste SP
FT AE Velo Clube SP 2 - 0 Capivariano FC SP
BRAZIL - U20 CAMPEONATO BRASILEIRO
FT Atletico PR U20 2 - 0 Atletico MG U20
FT Ceara U20 2 - 2 Botafogo RJ U20
FT Chapecoense U20 2 - 1 Vasco da Gama U20
FT Goias U20 2 - 3 Flamengo U20
FT Gremio FB Porto Alegrense RS 1 - 1 Bahia U20
FT Vitoria U20 4 - 0 Sport Recife U20
FT Cruzeiro U20 2 - 1 Palmeiras U20
FT Sao Paulo U20 0 - 0 Internacional U20
BRAZIL - PAULISTA: GROUP 2 WOMEN
FT Sao Jose EC 0 - 4 SC Corinthians SP
NETHERLANDS - EERSTE DIVISIE
FT FC Dordrecht 2 - 2 Almere City FC
NETHERLANDS - EREDIVISIE
FT FC Emmen 2 - 2 Fortuna Sittard
FT AZ Alkmaar 2 - 2 VVV-Venlo
FT Willem II 0 - 3 FC Twente
FT Feyenoord 1 - 1 Sparta Rotterdam
FT ADO Den Haag 0 - 2 Vitesse
FT Ajax 5 - 1 SC Heerenveen
FT FC Groningen 0 - 0 FC Utrecht
FT PEC Zwolle 0 - 3 PSV Eindhoven
NORWAY - ELITESERIEN
FT Sandefjord 0 - 3 Vaalerenga
FT Molde 4 - 2 Bodoe/Glimt
FT FK Haugesund 2 - 0 Sarpsborg 08
FT Kristiansund BK 0 - 0 Rosenborg
FT Stabaek 4 - 0 Aalesund
FT Stroemsgodset 1 - 1 Start
NORWAY - OBOS-LIGAEN
FT Ranheim 1 - 1 Lillestroem
FT Stjoerdals Blink 1 - 2 Ull/Kisa
NORWAY - 2. DIVISION: GROUP 1: PROMOTION
FT Tromsdalen 1 - 2 Fredrikstad
FT Alta 4 - 4 Kvik Halden
FT Hoedd 1 - 2 Skeid
AFRICA - CHAMPIONS LEAGUE: PLAY-OFF
FT Raja Casablanca 0 - 1 El Zamalek
BELARUS - PREMIER LEAGUE
FT Dinamo Brest 5 - 2 Rukh Brest
FT Smolevichy 1 - 4 Torpedo Zhodino
FT Isloch 2 - 2 BATE Borisov
FT Shakhtyor Soligorsk 0 - 1 Dinamo Minsk
BULGARIA - PARVA LIGA
FT Slavia Sofia 1 - 0 Levski Sofia
FT PFC CSKA-Sofia 1 - 1 Beroe
FT Botev Vratsa 0 - 0 CSKA 1948
FT Cherno More Varna 3 - 0 Montana
COLOMBIA - PRIMERA A: APERTURA
FT Deportivo Pereira 0 - 2 Atletico Junior
FT CD Jaguares 1 - 1 Tolima
FT Atletico Nacional 2 - 2 America de Cali
FT Deportivo Pasto 2 - 1 Independiente Medellin
FT Chico FC 1 - 1 Once Caldas
FT Cucuta 1 - 0 Envigado
FT Millonarios 1 - 0 Patriotas
FT La Equidad 2 - 1 Bucaramanga
COLOMBIA - PRIMERA B: APERTURA
FT Llaneros FC 2 - 0 Barranquilla FC
FT Real Cartagena 2 - 1 Fortaleza FC
FT Real San Andres 2 - 1 Bogota FC
COSTA RICA - PRIMERA DIVISIÓN: APERTURA
FT Deportivo Saprissa 0 - 0 Deportiva San Carlos
COSTA RICA - LIGA DE ASCENSO: APERTURA: GROUP A
FT AD Municipal Liberia 1 - 0 Municipal Garabito
FT La U Universitarios 3 - 2 AD Santa Rosa
COSTA RICA - LIGA DE ASCENSO: APERTURA: GROUP B
FT Municipal San Ramon 0 - 0 AD Cofutpa
FT Deportiva Carmelita 0 - 1 Cariari
COSTA RICA - LIGA DE ASCENSO: APERTURA: GROUP C
FT Turrialba 0 - 2 Barrio Mexico
ECUADOR - LIGA PRO: 2ND STAGE
FT El Nacional 2 - 1 Mushuc Runa
FT Orense 1 - 1 Universidad Catolica
FT CSD Macara 1 - 0 Olmedo
EL SALVADOR - PRIMERA DIVISION: APERTURA: 1ST STAGE - GROUP CENTRAL
FT Atletico Marte 1 - 1 Santa Tecla FC
FAROE ISLANDS - PREMIER LEAGUE
FT Skala 2 - 0 AB Argir
GREECE - SUPER LEAGUE
FT AEK Athens 1 - 1 PAOK Thessaloniki FC
GUATEMALA - LIGA NACIONAL: APERTURA
FT Deportivo Achuapa 0 - 1 Guastatoya
FT Club Xelaju 0 - 0 Santa Lucia Cotzumalguapa
FT Sanarate 0 - 1 CSD Municipal
HONDURAS - LIGA NACIONAL: APERTURA
FT CD Real Sociedad 0 - 2 CD Olimpia
FT Platense FC 0 - 1 CD Marathon
FT Real de Minas 0 - 3 CD Motagua
FT Real Espana 0 - 3 CD Vida
FT Honduras Progreso 2 - 3 Lobos UPNFM
HUNGARY - OTP BANK LIGA
FT Puskas FC Academy 0 - 3 MTK Budapest
FT Paksi SE 3 - 1 Zalaegerszeg
FT Budapest Honved 2 - 2 Fehervar FC
HUNGARY - NB II
FT Debrecen 3 - 0 Dorogi FC
MALTA - PREMIER LEAGUE
FT Senglea Athletic 0 - 2 Sliema Wanderers
MALTA - 1ST DIVISION
FT Saint Andrews 2 - 0 Vittoriosa Stars
MEXICO - LIGA MX GUARD1ANES
FT Pumas 1 - 0 Toluca
FT Santos 1 - 1 Pachuca
MEXICO - LIGA PREMIER: SERIE A APERTURA: GROUP 2
FT Club Canoneros Marina 1 - 1 Deportivo Dongu FC
FT Azores de Hidalgo 0 - 4 Cafetaleros de Chiapas II
MEXICO - LIGA DE EXPANSION MX: APERTURA
FT Cimarrones de Sonora 2 - 0 Leones Negros
FT Tlaxcala F.C. 1 - 0 Correcaminos de la UAT
FT Cancun FC 4 - 0 Pumas Tabasco
MEXICO - LIGA MX: APERTURA WOMEN
FT Cruz Azul 1 - 3 Toluca
FT Atletico de San Luis 2 - 2 CD Guadalajara Chivas
MEXICO - LIGA MX U20: APERTURA
FT Pumas Unam 2 - 1 Deportivo Toluca FC
FT Club Santos Laguna 1 - 2 Pachuca
NICARAGUA - PRIMERA DIVISION: APERTURA
FT Real Madriz 1 - 0 Real Esteli FC
FT Juventus FC 3 - 1 Diriangen FC
PARAGUAY - DIVISION PROFESIONAL: CLAUSURA
FT Club River Plate 1 - 2 12 de Octubre
FT Cerro Porteno 2 - 0 Luqueno
ROMANIA - LIGA 1
FT Dinamo Bucuresti 0 - 1 CS Universitatea Craiova
FT CFR Cluj 2 - 1 Botosani
FT Hermannstadt 1 - 1 UTA Arad
SAUDI ARABIA - PRO LEAGUE
FT Al Ittihad 1 - 2 Al-Ettifaq
SLOVENIA - PRVA LIGA
FT Mura 1 - 2 Aluminij
FT Tabor 2 - 0 NK Bravo
FT Olimpija Ljubljana 1 - 0 NK Celje
URUGUAY - PRIMERA DIVISIÓN: INTERMEDIO
FT Danubio 0 - 0 Defensor Sporting
FT Nacional 1 - 0 Fenix
FT Cerro 1 - 0 Montevideo Wanderers
VENEZUELA - PRIMERA DIVISION: GROUP A
FT Yaracuyanos FC 0 - 0 Academia Puerto Cabello
FT Atletico Venezuela 0 - 3 Deportivo Lara
TURKEY - SUPER LIG
FT Antalyaspor 1 - 1 Gaziantep FK
FT Fatih Karagumruk 1 - 1 Kasimpasa
FT Goztepe 2 - 3 Fenerbahce
CHINA - SUPER LEAGUE: RELEGATION
FT Henan Jianye 1 - 0 Wuhan Zall
TURKEY - 1ST LIG
FT Ankaraspor 1 - 1 Giresunspor
FT Boluspor 1 - 2 Tuzlaspor
FT Bursaspor 3 - 1 Balikesirspor
DENMARK - SUPERLIGA
FT AGF 3 - 0 AC Horsens
FT Vejle Boldklub 3 - 2 Lyngby
FT SoenderjyskE 2 - 0 Broendby IF
FT FC Koebenhavn 1 - 2 AaB
DENMARK - 1ST DIVISION
FT Vendsyssel FF 1 - 1 Fredericia
FT FC Helsingoer 2 - 1 Skive
FINLAND - VEIKKAUSLIIGA
FT HJK 3 - 0 HIFK
FT IFK Mariehamn 2 - 3 SJK
FT Ilves 0 - 2 FC Inter
FT KuPS 0 - 2 Honka
FINLAND - KAKKONEN: GROUP A
FT Honka (A) 1 - 2 Mikkelin Kissat
FINLAND - KAKKONEN: GROUP C
FT JJK 2 - 1 PS Kemi
FT SC KuFu-98 0 - 2 JS Hercules
SWEDEN - ALLSVENSKAN
FT Elfsborg 3 - 1 Kalmar FF
FT Hammarby 4 - 2 Mjaellby
FT Sirius 2 - 3 Oestersunds FK
FT AIK 2 - 0 IFK Gothenburg
FT Varbergs BoIS FC 1 - 3 IFK Norrkoeping
ARMENIA - PREMIER LEAGUE
FT Alashkert FC 0 - 0 Pyunik
FT Ararat 2 - 1 Gandzasar
AUSTRALIA - BRISBANE PREMIER LEAGUE: RELEGATION
FT Acacia Ridge FC 0 - 3 Brisbane Knights
AZERBAIJAN - PREMIER LEAGUE
FT FK Neftchi 1 - 0 Sabah FK
FT Sumqayit 2 - 1 Zira
CROATIA - 1ST LEAGUE
FT Hajduk Split 0 - 1 Sibenik
CYPRUS - 1. DIVISION
FT Karmiotissa Pano Polemidion 0 - 1 Ermis Aradippou
FT Ethnikos Achnas 1 - 2 Omonia Nicosia
FT APOEL Nicosia 0 - 1 Pafos FC
CYPRUS - 2. DIVISION
FT ASIL Lysi 1 - 5 Omonia Psevda
GERMANY - 3RD LIGA
FT Saarbruecken 2 - 1 Unterhaching
FT Meppen 0 - 1 Viktoria Koeln 1904
GERMANY - REGIONALLIGA NORD: GROUP NORTH
FT Holstein Kiel II 3 - 1 SV Drochtersen/Assel
FT Teutonia Ottensen 1 - 2 Eintracht Norderstedt
FT FC Hansa Lueneburg 1 - 2 SC Weiche Flensburg
GERMANY - REGIONALLIGA NORDOST
FT Carl Zeiss Jena 2 - 1 Chemnitzer FC
FT FSV Union Fuerstenwalde 2 - 0 SV Lichtenberg 47
FT Germania Halberstadt 1 - 2 FC Viktoria 1889 Berlin
FT Hertha Berlin II 0 - 0 Energie Cottbus
GERMANY - REGIONALLIGA SÜDWEST
FT Freiburg II 1 - 2 TSG Balingen
GERMANY - 2ND BUNDESLIGA
FT Erzgebirge Aue 2 - 1 FC Heidenheim
FT Fortuna Duesseldorf 2 - 2 Jahn Regensburg
FT Paderborn 1 - 0 Hannover 96
FT Wuerzburger Kickers 0 - 2 Holstein Kiel
GERMANY - BUNDESLIGA
FT Borussia Moenchengladbach 1 - 1 Wolfsburg
FT FC Koeln 1 - 1 Eintracht Frankfurt
FT Schalke 04 1 - 1 Union Berlin
IRELAND - PREMIER DIVISION
FT Shelbourne 1 - 0 Sligo Rovers
JAPAN - J. LEAGUE
FT Consadole Sapporo 1 - 0 Kashima Antlers
FT Oita Trinita 0 - 1 Gamba Osaka
FT Shimizu S-Pulse 1 - 1 Sagan Tosu
FT Yokohama FC 1 - 0 FC Tokyo
FT Shonan Bellmare 3 - 2 Kashiwa Reysol
FT Urawa Red Diamonds 6 - 0 Vegalta Sendai
FT Sanfrecce Hiroshima 2 - 1 Vissel Kobe
FT Kawasaki Frontale 3 - 0 Nagoya Grampus Eight
JAPAN - J. LEAGUE 2
FT Fagiano Okayama FC 3 - 2 Omiya Ardija
FT Kyoto Sanga FC 0 - 1 Renofa Yamaguchi
FT Mito Hollyhock 1 - 3 Albirex Niigata
FT Montedio Yamagata 4 - 1 Ehime FC
FT Thespakusatsu Gunma 0 - 1 Avispa Fukuoka
FT Zweigen Kanazawa 0 - 1 Jubilo Iwata
JAPAN - J. LEAGUE 3
FT Blaublitz Akita 0 - 0 Fujieda MYFC
FT Gainare Tottori 1 - 1 Gamba Osaka U23
FT Imabari FC 0 - 0 Azul Claro Numazu
FT Kamatamare Sanuki 1 - 1 SC Sagamihara
FT Nagano Parceiro 3 - 1 Vanraure Hachinohe
FT FC Gifu 1 - 2 Fukushima United
FT Kagoshima United 0 - 0 Cerezo Osaka U23
FT Kataller Toyama 0 - 1 Grulla Morioka
JAPAN - NADESHIKO WOMEN LEAGUE 1
FT Cerezo Osaka Sakai 3 - 1 Nojima Stella
FT Ehime FC Ladies 1 - 0 Albirex Niigata Ladies
FT INAC Kobe Leonessa 4 - 1 NTV Beleza
FT JEF Ladies 2 - 1 Iga Kunoichi
POLAND - EKSTRAKLASA
FT Jagiellonia Bialystok 2 - 1 Lech Poznan
FT Wisla Plock 1 - 0 Slask Wroclaw
FT Stal Mielec 0 - 6 Wisla Krakow
FT Legia Warszawa 2 - 1 Zaglebie Lubin
POLAND - I LIGA
FT Sandecja Nowy Sacz 0 - 0 GKS Belchatow
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 1
FT Busan I'Park 0 - 0 Suwon Bluewings
FT Jeonbuk FC 4 - 1 Gwangju FC
FT Pohang Steelers 4 - 0 Ulsan Hyundai
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 2
FT Suwon City 3 - 4 Jeonnam Dragons
FT Chungnam Asan FC 0 - 1 Ansan Greeners
RUSSIA - PFL: GROUP 1
FT Legion Dinamo 4 - 0 Druzhba
FT Kuban Kholding 1 - 0 Mashuk-KMV
FT Chernomorets Novorossiysk 1 - 2 Kuban Krasnodar
FT Spartak Nalchik 3 - 2 FK Makhachkala
RUSSIA - PFL: GROUP 2
FT Luki-Energiya 1 - 3 Leningradets
FT Zenit St. Petersburg II 1 - 0 Znamya
FT Tver FC 1 - 2 Torpedo Vladimir
FT Dinamo Moscow II 4 - 1 Smolensk
FT FC Dolgoprudny 2 - 1 Rodina
FT Zvezda Saint Petersburg 2 - 3 Kolomna
RUSSIA - PFL: GROUP 3
FT Sakhalin 0 - 2 Metalurg Lypetsk
FT Kaluga 4 - 1 Fakel-M Voronezh
FT Khimik-Arsenal 0 - 3 Saturn Ramenskoye
FT Kvant Obninsk 2 - 3 FC Ryazan
FT Avangard Kursk 1 - 1 Znamya Noginsk
RUSSIA - PFL: GROUP 4
FT Zenit Izhevsk 1 - 1 Ural II
FT FC Orenburg II 0 - 3 Krylya Sovetov Samara II
FT Volga Ulyanovsk 0 - 1 Tyumen
FT Volna Nizhny Novgorod 1 - 2 Zvezda Perm
RUSSIA - PREMIER LEAGUE
FT Arsenal Tula 1 - 0 Ural
FT FC Rotor Volgograd 0 - 2 FC Tambov
FT CSKA Moscow 3 - 1 Dinamo Moscow
FT FC Rostov 3 - 0 FK Akhmat
SLOVAKIA - FORTUNA LIGA
FT Zilina 2 - 1 Spartak Trnava
SWITZERLAND - SUPER LEAGUE
FT FC Vaduz 1 - 1 Lugano
FT Servette 0 - 0 Young Boys
FT Luzern 2 - 2 St. Gallen
FT Sion 0 - 0 Lausanne
UKRAINE - U19 LEAGUE
FT FC Olimpik Donetsk 0 - 1 FC Vorskla Poltava
VIETNAM - V-LEAGUE 2: CHAMPIONSHIP ROUND
FT An Giang 0 - 3 Pho Hien
FT BA Ria Vung Tau FC 0 - 4 Binh Dinh
FT Binh Phuoc 0 - 1 Khanh Hoa Nha Trang